BasketboLNba.CoM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sinirsiz Basketbol Keyfi

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Milli Takımlar|Hido'dan Açıklamalar

YazarMesaj
Kobe Bryant#24
Moderator Adayı
Moderator Adayı
Kobe Bryant#24

Milli Takımlar|Hido'dan Açıklamalar Empty
MesajKonu: Milli Takımlar|Hido'dan Açıklamalar   Milli Takımlar|Hido'dan Açıklamalar EmptyC.tesi Ağus. 02, 2008 1:16 am

Macau'da büyük ilgi gören NBA yıldızımız Hidayet Türkoğlu, Avrupa Şampiyonası elemelerinden önce çarpıcı açıklamalarda bulundu. Hedeflerini ve beklentilerini açıklayan Hidayet, "NBA servetim, milli forma aşkımdır" dedi. ABD Milli Takımı'nda oynayan Orlando Magic'teki takım arkadaşı Dwight Howard ile çok iyi bir ikili oluşturduklarına değinen Hido, "Havadaki paslara smaç vurmada ikinci seçildik" sözleriyle aralarındaki uyumu dile getidi. Ve ekledi:
"Oyuniçersinde gözlerimizle konuşuyoruz. Onun istediği yerlere attığım toplara vurduğu smaçların NBA'ye renk kattığı söyleniyor."
Daha sonra konu A Milli Takım'a geldi. Hürriyet Gazetesi'nde bugün yer alan Celal Demirbilek imzalı röportajı sizlere aktarıyoruz:

-Avrupa Şampiyonası elemelerinde bizi kim zorlar?

"Grubumuzda bütün takımların bizi zorlayacağını düşünüyorum. Üç takım da 2009 Avrupa Şampiyonası'na gitme amacı taşıyor. Kağıt üzerinde grubun favorisi Fransa gözüküyorsa da diğer rakiplerimiz de en az Fransa kadar güçlü. Ancak kendimizi iyi hazırlar, bize yakışan kendi basketbolumuzu sahaya yansıtırsak hiçbir problemle karşılaşmayız."

-Avrupa Şampiyonası'ndaki Milli Takım'la, şimdiki Milli Takım arasındaki farkı açıklar mısın?

"Önce bir kadro farkı var. Yeni gelen oyuncularımızla gençlere yönelik bir kadro kuruldu. Şu ana kadar yapmış olduğumuz antrenmanlar ve ABD maçındaki performans, kaptan olarak beni gururlandırdı. Amacım en kısa zamanda arkadaşlarımın arasına katılmak ve onlarla birlikte kendimi en iyi şekilde sahaya verebilmektir."
-NBA'de daha ne kadar oynamayı düşünüyorsun?
"Sağlıklı olduğum sürece uzun yıllar NBA'de oynamak istiyorum. Belirlemiş olduğum bazı hedeflerim var. O hedeflere ulaşmadan gerek Avrupa ve gerekse Türkiye'ye dönmek istemiyorum. Geçen yılki göstermiş olduğum performansı inşallah bu yıl devam ettirip geçen yıl kaçırmış olduğum All Star'a girmek istiyorum. Bu yıl NBA'de de Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etme düşüncesindeyim. Diğer hedeflerim All Star'ın yanında şampiyonluk elde etmek."

-Hangi takımda oynamak isterdin?

"Şu anda Orlando'da yer almaktan çok memnunum. Yeni gelen antrenörümüz ve takım arkadaşlarımızla uyum içersindeyiz. Kendimi en iyi şekilde gösterebilmek için Orlando benim için çok iyi bir kulüp. 8 yıldır NBA'de oynuyorum, hangi takıma gitsem hiçbir zorluk çekmeyeceğim."

-Türkiye'ye ne zaman kesin dönüş yapmayı düşünüyorsun. Bu, hangi takım olabilir?

"Sonuçta Türk'üm. Tabii ki günün birinde Türkiye'ye, evime döneceğim. Önce o söylediğim hedefleri gerçekleştirmek istiyorum. Türkiye'ye kesin dönüş yaptığımda yetişmiş olduğum kulüp Efes Pilsen'de ya da taraftarı olduğum Fenerbahçe Ülker olabilir."

-Türk basketbolu 2001'den bugünlere, nerelere geldi?

"Bu yıl Fenerbahçe Ülker, Efes Pilsen, Türk Telekom'un başarıları ile Galatasaray ve Beşiktaş'ın çeyrek final oynamaları Türk basketbolunun Avrupa'da istenilen yerlere gelmesinin bir göstergesidir. İleriki yıllarda yapılacak iyi yatırımlarla çeyrek finallerde gördüğümüz takımları inşallah finallerde görmeyi temenni ediyorum."

-Basketbol okulun ile ilgili düşüncelerini öğrenebilir miyiz?

"O projeyi hayata geçirdiğim için çok mutluyum. Çünkü sonuçta belli bir yaştan sonra biz de basketbolu bırakacağız. Bu da basketbolu bıraktıktan sonra geçiş yapabileceğim işlerden biri. Okulun faaliyetlerinden şu ana kadar gayet memnunuz. Bizlerle birlikte öğrencilerimiz de mutlu. Aldığımız yorumların yanı sıra velilerin mutluluğu beni çok da mutlu ediyor. Bu projeyi uzun yıllar devam ettirmek istiyorum."

-Okulunda ileride Hido olabilecek bir çocuk görebildin mi?

"Çok yeni bir okul olduğu için ilerideki yıllarda yeni yıldızları çıkaracağına inanıyorum. Her birinin birer Hido olma hevesi tabi ki benim açımdan da güzel bir duygu."

-NBA'deki Hido ile Milli Takım'daki Hido arasındaki farkı söyler misin?

"NBA ile kıyaslandığımda en önemli tek farkım şu anda Milli Takım'da kaptan oluşum. NBA'de de en çok gelişme kaydeden oyuncu olmamdır. Oyun açısından bir fark göremiyorum. Milli Takım'da arkadaşlarımızla bir uyum içersindeyim. Amacım, NBA'deki performansımın daha iyisini Milli Takım'da sergileyip genç arkadaşlarıma en iyi şekilde destek olmak ve eylül ayındaki Avrupa elemelerini geçip A Milli Takımımız'ı finallere taşımaktır."

Kaynak:Sporx.Com

Milli Takımlar|Hido'dan Açıklamalar
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-