BasketboLNba.CoM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sinirsiz Basketbol Keyfi

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

BBL|Ender Konuştu

YazarMesaj
Kobe Bryant#24
Moderator Adayı
Moderator Adayı
Kobe Bryant#24

BBL|Ender Konuştu Empty
MesajKonu: BBL|Ender Konuştu   BBL|Ender Konuştu EmptyC.tesi Ağus. 02, 2008 1:54 am

Beko Basketbol Ligi'nin iddialı takımlarından Efes Pilsen'in milli oyuncusu Ender Arslan, Ergin Ataman'ın takımın başına getirilmesinin, Efes Pilsen için çok iyi bir başlangıç olduğunu söyledi.

2009 Avrupa Şampiyonası eleme grubu maçlarının hazırlıklarını sürdüren milli takım kadrosunda yer alan Ender, yaptığı açıklamada, Ergin Ataman'ın çok iyi bir antrenör olduğunu ifade ederek, ''Ergin Ataman, Avrupa'nın en iyi hocalarından biri. Ayrıca çok da tecrübeli ve Türkiye Ligi'ni de tanıyor. Yeni transfer edilen oyuncuların da yararlı olacaklarını düşünüyorum. Geçen sezona oranla daha başarılı olacağımıza da inanıyorum'' diye konuştu.

Ender Arslan, geçen sezon mücadele ettikleri kulvarlarda istediklerini elde edemediklerini ifade ederek, ''Tamamen başarısız bir sezon geçirdik. Benim açımdan da istikrarsız bir sezondu. Bir dönem çok iyi oynadım. Daha sonra çok kötü olduğum maçlar oldu. İstatistiklere baktığımızda Türkiye Ligi'nde 25 dakika çok iyi oynadığım maçlardan sonra Avrupa Ligi'nde 15 dakika, 10 dakika oynadığım maçlar oldu. Oyuncunun dakikaları böyle istikrarsızlaştıkça kendisinde de istikrarsızlık gözükebiliyor. Profesyonel bir oyuncu olduğum için performansımı aşağı çekmemem lazımdı. Ama ister istemez etkileniyorsunuz. Neticede başarısız bir sezon geçirdik ve bunu unutmamız gerekiyor'' dedi.

Geçen sezon başarısız olmalarında bir çok faktörün rol oynadığını belirten Ender, ''Geçen sezonki yabancı oyunculara tek tek bakıldığında iyi oyuncular. Ama uyuşma olmadı. Takımın kimyası oturmadı. Hocamız da iyi ve başarılı bir insandı. Fakat bazen, bazı takımlarda çok iyi işleyen sistem, farklı bir takımda aynı şekilde işlemeyebilir. Şansızlıklar olabilir. Getirilen yabancı oyunculardan beklenilen performans alınamayabilir. Mesela geçen sezon takımda yer alan yabancı oyuncularımız, bir önceki sezondaki oyuncular gibi performans gösteremediler. Dediğim gibi tam anlamıyla başarısız bir sezon oldu bizim için. Kimseye de suç atmaya gerek yok. Herkes suçlu. İnşallah bu sezon daha iyi olur'' diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak:Basketbolseverler.cOM

BBL|Ender Konuştu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-